Şeyh Ahmet Türbesi’nde Çalışmalar Sona Erdi

Çınar Belediyesi’nin çevre düzenleme çalışmaları kapsamında Meydan Mahallesi’nde (Şorşıp Köyü) bulunan Şeyh Ahmet Türbesi Mezarlık Çevre Düzenleme ve İstinat Duvarı Yapım İşi çalışması sona erdi. 

Çınar Belediyesi tarafından Meydan Mahallesi’nde (Şorşıp Köyü) bulunan Şeyh Ahmet Türbesi’nde başlatılan Mezarlık Çevre Düzenleme ve İstinat Duvarı Yapım İşi sona erdi. Geçtiğimiz ay başlayan çalışmalarda türbe etrafında geniş mezarlık alanları bırakılarak çevre duvarları örüldü, çınar ağaçları dikildi ve sulama sistemi döşendi. Ayrıca çevre aydınlatması için projektörler kullanıldı. Mezarlık alanına kamelya, bank, çöp kovaları yerleştirilerek ve yerlere çakıl taşı serilerek türbe içi yollar yapıldı. Araçların park sorunu yaşamaması için araç otoparkı da yapıldı. Çınar Belediyesi Eşbaşkanı Deniz Demir çevre düzenlenme çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalara dair yüklenici firma temsilcilerinden bilgi alan Demir, “Kutsal mekanları ziyaret eden Çınarlıların daha düzenli alanlarda ibadet etmeleri bizim için önemlidir. Hizmetler tüm Çınar halkına hayırlı olsun diyoruz” dedi.

Köyün Muhtarı, Şevket Direkçi de çalışmalarından dolayı Çınar Belediyesi’ne teşekkür ederek, köylülerin hizmetten çok memnun kaldıklarını söyledi.

PAYLAŞ