Çınar Belediyesi Köylerde Yol Yapım Çalışmalarını Sürdürüyor

Kırsal Mahallelerde yol yapım çalışmalarına 2015 yılında başlayan Çınar Belediyesi, toplam 57 köyde yol yapım çalışmalarını tamamladı.

Kamuoyunda “Büyükşehir Yasası” olarak bilinen 6360 Sayılı Yasa ile köylerin belediyelere bağlanmasının ardından kırsal mahallelere yönelik yol yapım çalışmalarına  başlayan Çınar Belediyesi, bugüne kadar 57 köy yolunun yapımını tamamladı.

Geçtiğimiz yıl toplam 152 kilometre 428 metre köy içi cadde ve sokak yollarının yapımı tamamlayan Çınar Belediyesi, bu yıl da çalışmalarına ara vermeden devam etti. Çalışmalar hakkında bilgi veren Fen işleri Şefi Mehmet Burhan Arzu, yol yapım çalışmalarında birer ekskavatör, JCB yükleyici loder, arazöz, greyder, silindir, sulama aracı, 9 kamyon, 15 personellik bir ekiple çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. 2017 yılında proje kapsamında satın alınan 100 bin tonluk alt temel malzemenin 50 bin tonunun köy yollarının yapımında kullanıldığını belirten Arzu, iklim koşuları elverdikçe çalışmaların devam edeceğini de dile getirdi. Arzu,  Ortaşar köyünün ardından Halkapınar, Kazıktepe, Taşhelvası, Kubacık, Toraman, Höyükdibi köy içi yol yapım çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. Çalışmaların Özyar köyünde devam ettiğini belirten Arzu, mevsim şartları elverirse Çakırtutmaz, Arafat, Bellitaş, Kuruyazı, Uzgider ve Körekli köylerinde de çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

PAYLAŞ