Köylerde Gençler ve Çocuklar İçin Oyun Alanları

Çınar Belediyesi’nin 22 köyde gençler ve çocuklar için oyun alanı inşa etme çalışmaları sürüyor.

Çınar Belediye kırsal mahallelerde gençler ve çocuklar için oyun alanları inşa etme projesi, 11 köyde yürütülen eş zamanlı çalışmayla devam ediyor. Proje kapsamında futbol sahası, çocuk oyun alanları inşa ediliyor.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Proje Sorumlusu Burhan Arzu, gençler ve çocuklar için oyun alanları inşa etme projesinin amacının sosyal alanların sınırlı olduğu köylerde, gençler ve çocuklar için sosyal aktivitelere katılabilecekleri fiziki mekanlar yaratmak olduğunu söyledi. Çalışmalardan dolayı gittiği köylerden olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Arzu, “Bundan dolayı çalışmalarımız için desteklerini eksik etmiyorlar” dedi.

Yapılan çalışma kapsamında gençler için futbol sahası, çocuklar için ise çocuk oyun alanları inşa ettiklerini belirten Arzu, 22 köyde oyun alanları inşa edeceklerini kaydetti. Nüfusu 650’nin üzerindeki köyleri kriter olarak aldıklarını vurgulayan Arzu, oyun alanlarının inşa edileceği 22’den 12’sinde çalışmalarına eş zamanlı olarak sürdürdüklerini söyledi.