Çınar Belediyesi’nin Spor Kursları Açılmaya Başladı

Çınar Belediyesi’nin, çocuk ve gençleri spor faaliyetlerine yönlendirmek amacıyla organize ettiği spor kursları açılmaya başladı. Kort tenisi, basketbol, voleybol ve masa tenisi dallarında belirlenen kurslardan ilk olarak kayıt sayısı yeterli olan kort tenisi ve basketbol kursları açıldı. Kent Meydanı Parkı’nda bulunan sahalarda kursiyerlere uzman eğitmenler tarafından kurs hakkında bilgiler verilerek yaş gruplarına göre kategoriler oluşturuldu. Kurslar hafta içi her gün verilirken, dersler sabah grupları için saat 09.00′da öğlen grupları için ise saat 14.00′te başlıyor.

‘Diğer Spor Dallarında da Başarılı Olmak İstiyoruz’

Açılan kurslar hakkında bilgi veren Spor Koordinatörü İlhami Mat, “Çınar Belediye Spor Kulübü olarak yıllardır futbol takımımızla spor müsabakalarına katılım sağladık. 2016-2017 sezonunda , süper amatör liginde mücadele eden U 17 ve U 19  futbol takımımız amatör spor ligi şampiyonu olmuş, BAL ligine çıkma maçında elenmiştir. Çınar Belediyesi Spor Klübü olarak başarımızı diğer spor branşlarına da yansıtmak amacıyla spor klübü bünyemizde  18 yaş altı ve üstü olmak üzere kort tenisi, voleybol  basketbol kursları başlattık.Sabah saat 9.00’da çocuklara öğleden sonra 14.00’te ise yetişkinlere dersler veriliyor. Yeterli kayıt sayısına ulaşınca voleybol ve masa tenisi dallarında da kurslarımız açılacak. Ayrıca yaz aylarında olimpik yüzme havuzunda da kurs açacağız. Bu yıl 5 spor branşında kurslar ve müsabakalarla çalışmalarımıza devam edeceğiz”dedi.

Spor aktiviteleri için belediyemizin gerekli hassasiyeti gösterdiğini belirten Mat, “Çınar Belediyesi EşBaşkanı  Ahmet Cengiz ve spor kulübü yönetim kurulu üyeleri gerekli malzeme saha tesisi, ekip ve eğitmen konusunda da desteklerini Çınar Halkı ve gençliğine sunuyor” diye konuştu.

‘Kayıtlar Devam Ediyor’

Voleybol ve masa tenisi spor dallarında yeterli kayıt sayısına ulaştıklarında kursların açılmaya devam edeceğini belirten Mat, kurs kayıtlarının ise Ekim ayının sonuna kadar devam edeceğini hatırlattı.