Çınar Belediyesinden 240 Ek Çöp Konteyneri

Çınar Belediyesi, ilçe ve kırsal mahallelere 200 tane 8 yüzlük, 40 tane 400’lük olmak üzere toplam 240 yeni çöp konteyneri yerleştirdi.

Çınar Belediyesi, fazla çöpün biriktiği alanları tespit ederek, hem çöp konteynerlerin sayısını arttırdı hem de daha büyük çöp konteynerleri, ihtiyaç duyulan yerlere yerleştirdi.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Çınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Vekili Veysel Elmalı, daha önce kırsal mahallelere 1388 tane çöp konteynerleri bıraktığını hatırlatarak, “Yapmış oluğumuz araştırmalar sonucunda kırsal mahallelerimizde çöp konteynerlerin toplanma zamanından önce dolduğunu yeni çöp konteyner ihtiyacı olduğunu tespit ettik. İlçe merkezimizde de daha önce koyduğumuz konteynerlerin ihtiyacı karşılamakta biraz yetersiz kaldığını tespit ettik. Bundan yolla çıkarak 200 adet 8 yüzlük, 40 adet 4 yüzlük olmak üzere 240  adet yeni konteyner aldık. Amacımız kırsal mahallerimiz başta olmak üzere ilçe merkezindeki mahallelerimizle beraber şehrimizi temiz bir ortama kavuşturmak” diye konuştu.

‘En iyi temizlik kirletmemektir’

İlçe temizliği konusunda halktan duyarlılık beklediklerini vurgulayan Elmalı, “Halkımızın da şehrimizin temizliğinde duyarlı olmasını bekliyoruz. Uzmanlar temizlik konusunda şu şekilde fikirlerini dile getiriyorlar. En güzel temizlik kirletmemektir. Bunun için şehrimizin temizliğinde ne karda duyarlı olsak şehrimizde o kadar temiz olur. Bunun için halkımızın duyarlı olmasını bekliyoruz”

Geri dönüşümü mümkün olan çöplerin, çöp konteynerlerinin yanına bırakılan geri dönüşüm kafeslerine bırakılması çağrısı yapan Elmalı, “Bunun yanı sıra doğamıza saygı duymak amacıyla şehrin bir çok noktasına geri dönüşüm kafeslerinizi bıraktık. Amacımız karton kağıt ve plastik gibi geri dönüşümü mümkün olan maddeleri tekrardan geri dönüşüme kazandırmak. Bu yaparak hem enerjiden tasarruf etmiş oluruz hem doğamıza saygımızı göstermiş oluruz. Bir ton kağıt elde etmek için on yedi ağacın kesilmesi gerek. Bir ton kağıdı geri kazandırırsak 17 ağacın kesilmesinin önüne geçmiş oluruz” ifadelerini kullandı.

Doğa ve çevreye duyarlı bir belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini vurgulayan Elmalı, “Halkımızın desteği ile doğal ve çevreye duyarlı bir belediyecilik anlayışına tam kavuşacağımıza inanıyorum” dedi.