Çınar Belediyesi, Köy İçi Yol Yapım Çalışmalarını Sürdürüyor

Kırsal mahallelere yönelik yol yapım çalışmalarına 2015 yılında başlayan Çınar Belediyesi, yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.Kamuoyunda “Büyükşehir Yasası” olarak bilinen 6360 sayılı Yasa ile köylerin belediyelere bağlanmasının ardından köy içi yol yapım çalışmalarına başlayan Çınar Belediyesi, kırsal bölgelere yönelik başlattığı çalışma kapsamında öncelikle köylerde moloz, çöp, hayvan gübresinin toplanarak tahliye edilmesi ve çukurların doldurulması çalışmalarının ardından yollara alttemel malzemesi dökerek köy yollarının yapımına devam ediyor. Çalışmaların yürütüldüğü köylerdeki bütün mezarlık yolların yapılması da çalışmalar kapsamında yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl toplamda 152 kilometre 428 metre köy içi cadde ve sokak yollarının yapımı tamamlayan Çınar Belediyesi, bu yıl da çalışmalarını sürdürmeye  devam ediyor. Ortaşar köyünde başlayan yol yapım çalışması devam ederken, çalışmalar hakkında bilgi veren Fen işleri Şefi Mehmet Burhan Arzu, yol yapım çalışmalarında birer ekskavatör, JCB yükleyici loder, arasöz, greyder, silindir, sulama aracı, 9 kamyon, 15 personelin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü söyledi.

‘Çalışmalar Diğer Köylerde Devam Edecek’

Araç sıkıntısını aşmak için piyasadan 4 kamyon kiraladıklarını kaydeden Arzu, çalışmalarını bölge bölge olarak yürüttüklerini ifade etti. Arzu, şu an çalışma yürütülen Ortaşar köyünün ardından Halkapınar, Kazıktepe, Taşhelvası, Kubacık, Toraman  köylerinde çalışmalara devam edileceği bilgisini paylaştı. Yol yapım çalışmalarına başlamadan önce yaklaşık 30 köy içi temizliği  yaptıklarını belirten Arzu, “Köy yolları yapılırken gübre, harfiyat, toprak, moloz temizliği de yaptık. Bu bölgedeki yol yapım çalışmasında 70 bin ton alttemel yapı malzemesi kullandık” diyen Arzu çalışmaların aralıksız devam edeceğini de söyledi.

Arzu, son olarak çalışma yapılan köylerde vatandaşların memnun olduklarını ifade etti.