Çınar Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Cengiz’den Giysi Bankası’na Ziyaret

Çınar Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Cengiz, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’nün toplumdaki dayanışmayı büyütmek amacıyla başlattığı “Giysi Bankası, Bizim Dükkan” projesine destek sunmak ve bağışların startını vermek adına Giysi Bankası’nı ziyaret etti. Belediye Eşbaşkanı Beyaz Kaplan, belediye meclis üyeleri eşliğinde Nûjîyan Parkı’nda bulunan Giyim Bankası’nı ziyaret eden Cengiz, bağışta bulunduktan sonra  kısa bir konuşma yaptı.

İhtiyaç fazlası ürünlerin ihtiyaç sahipleriyle paylaşılmasının dayanışma açısından önemine değinen Cengiz, “Amaç yeni malzeme sunmak yerine daha çok kullanılmayan ihtiyaç fazlası ürünleri paylaşmak adına geliştirmiş olduğumuz bir sistem. Birçok arkadaşımızın katkısıyla başlangıcı yapılan paylaşım dükkanı, hepimizin dükkanıdır. Bu dükkan aracılığıyla ihtiyaç fazlalarımızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşmak anlamlı olacaktır. Böylece evde kullanılmaya terk edilmiş ürünlerimizin kullanılmasını sağlamış olacağız. İhtiyaç sahipleri arkadaşlarımız da bu şekilde istifade etmiş olacaklar” diye konuştu.

‘Çınar Halkının desteklerini bekliyoruz’

Projenin çevreci bir yönün de olduğunu belirten ve Çınar halkına bağışta bulunmaları için çağrıda bulunan Cengiz, “Kullanmadan imha ettiğimiz her tür ürünün doğaya olumsuz bir etkisi var. Dolayısıyla bu çabanın çevreci bir yanı da var. Ama birinci derecede ihtiyaç sahiplerini gözeten ve onlarla ihtiyaç fazlalarımızı paylaşma adına geliştirdiğimiz bir çalışma.  Çalışmanın başarılı olmasını diliyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlara belediyemiz adına teşekkür ediyoruz. Ve bütün ilçe halkının katkılarını, desteklerini bekliyoruz. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından parkın içinde tenis kursu öğrencileriyle sohbet eden Cengiz,  öğrencilere Çınar’da tenis kursu olmasının önemli bir fırsat olduğunu belirterek, “Teniste ilerleme kaydederek bizi temsil edersiniz umarım” dedi.