ÇINAR BELEDİYE SPOR

ÇINAR BELEDİYE SPOR 2012 2013 DİYARBAKIR AMATÖR FUTBOL TAKIMLARI FAALİYET RAPORU

Çınar Belediye Spor 2012 – 2013 Diyarbakır 1. Amatör Futbol sezonunda 4 ayrı yaş gurubunda sezonu başarıyla tamamlamıştır.Bu  sezonda  müsabakaların ve tüm ihtiyaçların karşılanmasında başta Çınar Belediye Başkanımız Sayın Mimar Ahmet CENGİZ, As Başkan Natık KAYA,  Kulüp Müdürü Feyzi DEMİRKIRAN,Genel Kaptan Mehmet Yaşar ÖZCAN, Spor Amiri Abdulletif  DOĞAN, Genel Sekreter M. Emin GÜNDÜZ ve Basın Halkla ilişkiler sorumlusu Sayın Avukat Mehmet BOZKURT, Kulüp personeli ve değerli sporcu arkadaşlarımıza teknik ekip olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.Kısaca, sezon öncesi Çınar Belediye Spor Futbol Yaz Okullarını açtık.  Bu okulun açılma nedeni çocuklarımızı tüm zamanların vebası haline gelen uyuşturucu  ve kötü alışkanlıklardan korumak ve kollamak olmuştur. Başka bir nedense topluma iyi bir birey, iyi bir insan ve de iyi spor ahlakıyla yetişmiş kişileri yetiştirmek olmuştur. Sonuçta  Çınar Belediye Spor yaz futbol okulunda çocuklarımızla ve aileleriyle yaptığımız iletişim bizim için ilerisi için mutluluk verici gelişmelerle sonuçlanmıştır. Yaz okulları boyunca hem çocuklarımızla spor alanında hem piknik alanında hem de geziler alanında belediyemiz geleceğimiz olan çocuklarımız için tüm gücünü seferber etmiştir. İlerisi için ise belediyemizin daha büyük projeleri vardır. Geleceğimiz olan çocuklarımız için tüm imkânlarını seferber edilecektir. Çınar Belediye spor futbol sezonunda yaz okullarına katılan lisanssız 110 çocuğumuz katılımda bulundu.2012 – 2013 amatör futbol sezonunda Belediyemizi başta U13 yaş gurubu katılımda bulunduk daha sonra U15 yaş gurubunda müsabakalara katıldık.  Çınar belediyesini en iyi şekilde temsil ettik. Daha sonrasında  U 19 yaş gurubunda katılımda bulunduk sonuçta yinede hem Çınar Belediyesini iyi temsil etmek hem de   bölge çocuklarımız için farklı faaliyet  olsun diye iyi bir şekilde temsil ettik. Sezon finalinde  büyüklerde Diyarbakır 1. amatör futbol sezonunda çınar belediyesi olarak 34 maçlık seride kendi gurubumuzda gurubu lider olarak tamamladık. Play oof müsabakalarında 6 takım 10 maçlık seride grup 2. si olarak sezonu şampiyon olarak süper amatöre yükselerek tamamladık. Bizim için mutluluk verici nedenlerden biri olarak ta tüm sporcularımızın genç ve yerli (Çınarlı) olmaları ayrı bir mutluluk nedeni olmuştur. Biz teknik heyet olarak ve futbolcu kardeşlerimle beraber başta başkanımız sayın Mimar Ahmet CENGİZ,e değerli yöneticilerimize şükranlarımızı borç biliriz.

             

    

SİNAN KIZIL                                   MUSTAFA GEÇGİL


    

 

 

 

 

                       ÇINAR BELEDİYESİ SPOR FUTBOL YAZ OKULLARI

Çınar belediye spor 2012 – 2013 Diyarbakır amatör futbol sezon öncesi kendi ilçesinde futbol yaz okulları başlattı  temel amacı çocuklarımızı boş zamanlarında sokaklardan kurtarıp uyuşturucu benzeri illetten uzak tutmak…..

Çınar Belediye Spor hem çocuklarımızı sokaklardan kurtarmak hem de zaman zaman küçük çapta eğlenceler düzenlemektir. Şekil resimde

Yazın sıcağında çocuklarımız stres atabilmek için ve birazda serinlemek için havuz keyfi bizim için mutluluklar bir gülüşleri her şeye bedel….

                 ÇINAR BELEDİYE SPOR FUTBOL YAZ OKULLARI

Çınar belediye spor yazın yaz okulları sayesinde ilçedeki çocukları eğlendirmek ve serinletmek için havuz keyfi…….

 

 

 

ÇINAR BELEDİYE SPOR U 13 YAŞ  GURUBU

Çınar belediye spor Diyarbakır da yapılan u 13 yaş kategorisinde müsabaka öncesi

ÇINAR BELEDİYE SPOR U 13 YAŞ KATEGPRİSİ

                     Çınar belediye spor ve başkanımız sayın mimar Ahmet CENGİZ

                     İçerde olsun dışarıda bize destek veren çınar halkına ve belediye personelimize sonsuz teşekürlerimizi sunarız.

                    ÇINAR BELEDİYE BAŞKANI ANTREMAN ZİYARETİ

Belediye başkanımız sayın mimar Ahmet CENCİZ belediye spor antermanını yerin izlemek ve bilgi almak amaçlı bir ziyaret.

U 13 müsabakalırında il encümenimiz sayın mürşit EKİNCİ bizleri ve sporcularımızı moral ziyaretine gelmişler.Ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür  ederiz……

                                                     YAZ OKULLARI DÖNEMİNDE SPOR ALANINDA TEORİK            

BİLGİLENDİRME

                    Yaz okulları döneminde sadece uygulamalı sportif antrmanlar yapılmamakla beraber  sporun her alanıyla ilgili sportif bilgilendirme yapılmıştır.Nedeni sadece spor alanında becerilerini ortaya çıkarmak değil ahlak alanında da topluma duyarlı kişilikli insanlar yetiştirmek içinde bilgilendirmeler yapılmıştır…..

                                 SPOR KARDEŞLİK BİRLİK  BERABERLİKTİR SPOR DÜNYA DİLİNDE BARIŞTIR…

                    Biz Çınar belediye Spor Futbol takımı olarak öncelikle spor felsefemiz  iyi insan iyi toplum olmuştur.her kategoride yaptığımız ve yapacağımız müsabakalarda her zaman rakip gözetmeden sporun gerçek anlamına varabilmesi için tüm spor takımlarımız bizim için kardeş kulüp olmuşlardır…….

                                                                     ÇINAR BELEDİYE SPOR U 15 FUTBOL TAKIMIMIZ

U 13 futbol takımızda olduğu gibi U15 futbol takımımızda da her zaman için sporcularımıza birlik beraberliği aşılamak için sporu kullandık 2012 2013 futbol sezonunda……

ÇINAR BELEDİYE SPOR U 15 FUTBOL TAKIMIMIZ

Çınar belediye spor olarak her zaman için yarışmacı ruhuyla değil tam tersi öğrenilecek bilgileri güzel ve hoş görü çerçevesi içerisinde öğrenmek için yapılmıştır…

                                                                            ÇINAR BELEDİYE SPOR U 19 GENÇLER LİGİ

Çınar belediye spor u 19 liginde mücadele eden gençlerimizin ergenlik döneminde oldukları için biraz daha ilgi oldağı haline getirdik spor beraber eğitimleri de gözlem altına alınmıştır.Aynı zamanda ailelerlede gürüşülerek beraber hareket etme çabası içerisine girdik……..

                                                          ÇINAR BELEDİYE SPOR BÜYÜKLER FUTBOL TAKIMI

Çınar belediye başkanımız sayın Mimar Ahmet CENGİZ Gençlerimiz için belediyemizin tüm imkanlarını seferber etmek için tüm gücüyle destek vermişlerdir.belediye başkanımız sayın Mimar Ahmet CENGİZ toplumun geleceği gençlerimizdir topluma kazandırmak için üretken insan haline dönüştürmek için  ne gerekiyorsa yapılacak denmiştir kendisine teşekkürlerimiz borç biliriz……..

ÇINAR BELEDİYE SPOR  YAZ ÇAMUR KAR DEMEDEN ÇALIŞMALARINI  AKSATMAMIŞTIR

 Sporcularımıza özverilerinden dolayı belediye olarak teşekkür ederiz……………

ÇINAR BELEDİYE SPOR BÜYÜKLER ANTREMAN

                     ÇINAR BELEDİYE SPOR KÜÇÜK BÜYÜK DEMEDEN KAPILARINI HERKESİME AÇTI

                     Çınar belediye spor antremanlarını küçük misafirlerimizin merağını da çekmiştir kendisinede gerekli ilgi gösterilmiş…..

                         ÇINAR BELEDİYE SPOR KÜÇÜK BÜYÜK DEMEDEN KAPILARINI HERKESİME AÇTI

                    ÇINAR BELEDİYE SPOR KÜÇÜK VEYA BÜYÜK KATEGORİLERİNDE HEP AYNI DURUŞU SERGİLEMİŞTİR….

                    Çınar belediye spor u 13, u 15 ve u 19 da hep aynı  duruşu sergilemiştir.Sonuç ne olursa olsun spor her zaman birlikteliğin simgesi olacaktır bizim belediye spor olarak bu duruşumuz umarız tüm spor kulüplerine örnek teşkil eder…..

                    ÇINAR BELEDİYE SPOR KENDİ BÜNYESİNE 2012- 2013 YILINDA KÖYDEN YENİ VE GENÇ YETENEKLER KATMIŞT

                    Çınar belediye spor  2012 – 2013  futbol sezonunda çınar mollapolat köyünden ve başalan köyünden gençlerimizi teşfik etmeleri yetenekli gençler getirilip kulüp bünyesine kazandırılmıştır….

                   ÇINAR BELEDİYE SPOR YAZ OKULLARINA KATILAN ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUKLARI YÜZLERİNDEN OKUNUYOR…..

                   ÇINAR BELEDİYE SPOR YÖNETİCELERİMİZ YAZ OKULU PİKNİĞİNDE ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇABALARI TAKTİR EDİLECEK ŞEKİLDE

                   Çınar belediye spor yöneticileri küçük sporcuları için çalışma anı..

                   ÇINAR BELEDİYE SPOR BÜYÜKLER FUTBOL TAKIMI

                   Çınar belediye spor futbol takımında  bizler için sevindirici olaylar yaşanıyor örneğin takımın hepsinin gençleştirilmesi yerli genç sporculardan oluşması kendi öz kaynağımızdan  faydalanılmıştır.

                   ÇINAR BELEDİYE SPOR KARDEŞ İLÇE KARDEŞ KULÜP BİSMİL BELEDİYE SPOR TESİSLERİNDE

                   Çınar belediye spor tesis yapımına gitmiştir.Deplasmanlı amatörde mücadele ettiği için iç saha müsabakalarını Bismil belediye spor sahasında maçlarını  oynamıştır.Bismil belediye spor bununla kalmayıp hafta içi tüm hazırlık maçlarını bizimle yapmıştır burada Bal liginde oynayan Bismil belediye spora bu ilgisinden dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz…

                                                          ÇINAR BELEDİYE SPOR FUTBOL TAKIMI ANTRENMANI

                 Çınar belediye spor kendi tesislerimiz olduğu zaman genç sporcularımız eğitim öğrenimlerinden geri kalmasınlar diye antrenman saatleri geç saatlere alınmıştır. Antrenmanlarımız gayet neşeli bir şekilde geçmiştir….

                                                                                     ÇINAR BELEDİYE SPOR

                                                                                SPOR DA  SAĞLIK

                      Günümüzde spor büyük bir sosyal olay haline gelmiştir. Spor, bilimsel esaslara uyarak yapılan planlamalarla önemli bir sektör olarak gelişimini sürdürmektedir. Ayrıca bu gelişim, sağlık açısından önemli olan düzenli egzersiz yapma alışkanlığını kazanma şeklinde de değerlendirilebilir.

                      Her geçen gün düzenli yapılan bedensel egzersizler, sporun sağlık için önemini daha da belirginleştirmektedir. Bu egzersizlerin amacı, kasların, kemiklerin, eklemlerin, kalp-damar sisteminin ve fonksiyonlarının en uygun şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Dayanıklılık sporları (Uzun mesafe koşuları, bisiklet, uzun mesafe yüzme vb.) yapanlarda kroner arter hastalığı hipertansiyon ve şeker hastalığı daha az görülmektedir.

                      İnsan bedeni özel yetenekleri olan mükemmel bir varlıktır. Merkezi sinir sistemi yaşam dinamizmini kontrol eder. Kalp, yaşam boyu düzenli olarak vücuda kan pompalar. Sürekli egzersizlerle solunum sindirim, boşaltım ve iskelet kas sistemlerinin istenen düzeyde tutulması sağlanır. Uzun süre hareketsiz kalan insan bedeni hareket yeteneğini kaybeder ve sağlık problemleri doğabilir.

                     Sporla ilgilenenlerin amacı, beden ve ruh sağlığını geliştirmek kendine güven kazanmasını sağlamak ve üst düzey performansı elde etmektir.

                     Sonuç olarak spor, kas – iskelet sitemi, kalp – dolaşım sistemi, sindirim sitemi, postür, sağlıklı bir kiloya sahip olmak gibi tüm fiziksel özellikler için oldukça faydalıdır. Ayrıca sosyal ve psikolojik olarak kişide olumlu yönde büyük etkisi vardır……

      

                                                                                SPOR YARALANMALARINDA İLK YARDIM

                        spor yaralanmalarında yapılacak ilk yardım uygulamaları spor yaralanmaları ve tedavileri Spor yaralanmalarında ilk yardım olarak en geçerli yöntem “RICE”dir. Buda dinlenme, soğuk mobilizasyon, kompresyon, elevasyon kelimelerinin İngilizce baş harfleri alınarak oluşturulmuş bir kısaltmadır.

                       R (Rest) Dinlenme: Antrenman veya müsabakanın hemen sonlandırıp sporcunun sakatlanan vücut bölgesinin dinlendirilmesidir. Bu aynı zamanda vücudun kendini tamir etmesine izin veren bir yöntemdir.

                        I (Ice) Buz: Temel tedavi olarak sakatlanan kısma soğuk uygulanmasıdır. Soğuk, tedavi edici ve fizyolojik etkileri ile ağrı ve ödemi azaltır, sinir iletim hızını ve kas iğciğinin uyarılmasını sağlar, kas spazmının çözülmesine yardımcı olur. Ayrıca yaralanmış sahanın metabolik ihtiyacını en aza indirir.

                      ÇINAR BELEDİYE SPOR 2013 2014  SEZONUNDA YAPILMASI PLANLANAN SPORTİF FALİYETLER

                     Çınar belediye spor 2013-2014 sportif faaliyetler ve müsabakalarda yalnız futbol kategorilerinde değil , salon sporları, atletizm, masa tenisi  branşlarında da katılımda bulunmayı planlıyoruz.2013 Diyarbakır Süper Amatör futbol sezonunda büyüklerde,

                                                                                A gençlerde,  U 15 kategorisinde,

                       U 13 Kategorisinde katılımda bunduk. 2013-2014 Süper Amatör futbol müsabakalarında  büyüklerde,A gençlerde

                       U 18 U 17 de U 15 te U 13 te ve U 11  kategorilerinde  katılmayı planlıyoruz. Çınar Belediye Spor olarak sporda ilçemize en büyük yatırımımız, salon  branşlarımız; basketbol (Kız-Erkek)voleybol (Kız-Erkek) hentbol  ve masa tenisi olacaktır.Temel  amacımız  Çınar Belediye Spor olarak ,insanlarımızı bölgede adeta veba haline gelen uyuşturucu ve benzeri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için tüm imkanlarımızı seferber etmek olacaktır.Gençlerimizi sporla tanıştırıp, varsa yeteneklerini ortaya çıkartmaları için yardımcı olmaya çalışacağız.

                                                         

                                                                                                              SİNAN KIZIL                   MUSTAFA GEÇGİL