En Son Haberler

Çınar Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Cengiz’den Giysi Bankası’na Ziyaret

Yayınlanma Tarihi: 12 Ocak 2018 Kategori: Haber

Çınar Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Cengiz, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’nün toplumdaki dayanışmayı büyütmek amacıyla başlattığı “Giysi Bankası, Bizim Dükkan” projesine destek sunmak ve bağışların startını vermek adına Giysi Bankası’nı ziyaret etti. Belediye Eşbaşkanı Beyaz Kaplan, belediye meclis üyeleri eşliğinde Nûjîyan Parkı’nda bulunan Giyim Bankası’nı ziyaret eden Cengiz, bağışta bulunduktan sonra  kısa bir konuşma yaptı.

İhtiyaç fazlası ürünlerin ihtiyaç sahipleriyle paylaşılmasının dayanışma açısından önemine değinen Cengiz, “Amaç yeni malzeme sunmak yerine daha çok kullanılmayan ihtiyaç fazlası ürünleri paylaşmak adına geliştirmiş olduğumuz bir sistem. Birçok arkadaşımızın katkısıyla başlangıcı yapılan paylaşım dükkanı, hepimizin dükkanıdır. Bu dükkan aracılığıyla ihtiyaç fazlalarımızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşmak anlamlı olacaktır. Böylece evde kullanılmaya terk edilmiş ürünlerimizin kullanılmasını sağlamış olacağız. İhtiyaç sahipleri arkadaşlarımız da bu şekilde istifade etmiş olacaklar” diye konuştu.

‘Çınar Halkının desteklerini bekliyoruz’

Projenin çevreci bir yönün de olduğunu belirten ve Çınar halkına bağışta bulunmaları için çağrıda bulunan Cengiz, “Kullanmadan imha ettiğimiz her tür ürünün doğaya olumsuz bir etkisi var. Dolayısıyla bu çabanın çevreci bir yanı da var. Ama birinci derecede ihtiyaç sahiplerini gözeten ve onlarla ihtiyaç fazlalarımızı paylaşma adına geliştirdiğimiz bir çalışma.  Çalışmanın başarılı olmasını diliyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlara belediyemiz adına teşekkür ediyoruz. Ve bütün ilçe halkının katkılarını, desteklerini bekliyoruz. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından parkın içinde tenis kursu öğrencileriyle sohbet eden Cengiz,  öğrencilere Çınar’da tenis kursu olmasının önemli bir fırsat olduğunu belirterek, “Teniste ilerleme kaydederek bizi temsil edersiniz umarım” dedi.

 

 

Devami..

Çınar Belediyesi Giysi Bankası Projesi Başlatıyor

Yayınlanma Tarihi: 11 Ocak 2018 Kategori: Haber

 

Çınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, toplumdaki dayanışmayı büyütmek amacıyla “Giysi Bankası, Bizim Dükkan” ismini verdiği proje ile çok yakında hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturacak.“Dolapta Eskimesin Arkadaşım Giysin” sloganı ile startı verilecek olan proje, ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarla dayanışmayı geliştirmeyi hedefliyor.

Proje hakkında bilgi veren Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Mehmet İsmail Demirel, Giysi Bankası’nın birçok belediyede uygulanan bir proje olduğunu belirterek, “Amacımız paylaşma ve dayanışma duygusunu pekiştirmek ve hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini bir araya getirmektir” dedi.

‘Tek Farkımız Ücret Almayacağız’

Giysi Bankası’nın, herkesin sahipleneceği bir proje olabilmesi için “Bizim Dükkan” ismine verdiklerini dile getiren Demirel, “Burada kullanılmayan veya az kullanılmış giysileri kardeşlerimiz, arkadaşlarımız ve dostlarımızla paylaşacağız. Belediyemizin başlattığı bu proje aslında insanlar arasındaki dayanışmayı pekiştirecek. Kurum ve kuruluşların dışında herkes bağışta bulunabilecek. Biz de bu yardımları toparlayıp belirli kontrollerden geçirdikten sonra kurmuş olduğumuz dükkanda mağaza şeklinde düzenleyip ihtiyaç sahiplerinin hizmetine sunacağız. Onlar da kendi ihtiyaçları doğrultusunda giysi bankasından faydalanacaklar. Giysi bankasında ilk etapta sadece giysi ve ayakkabı olacak. İhtiyaç sahibi olan herkes giysi bankasından faydalanabilecek. Tamamen mağaza gibi olacak. Tek farkımız ücret almayacağız” diye konuştu.

‘Giysi Bankası Çevre Kirliliğini de Önler’

Yeteri kadar giysi ve ayakkabı stokunun ardından açılışın yapılacağını ifade eden Demirel, projeyle dayanışmanın yanı sıra çevre kirliliğinin önüne geçmeyi de amaçladıklarını söyledi. Demirel, “Herkes mağazadan alışveriş yaptığında bir tüketim çılgınlığı yaşanıyor. Bu tür projelerle hem tüketim çılgınlığından hem de çevre kirliliğinden sakınmış oluruz. Kullanılmayan giysileri yakmak ya da çöpe atmak yerine paylaşılırsa çevre kirliliğinin de önüne geçmiş oluruz” şeklinde konuştu.

Son olarak bağışlar için Çınar halkına dayanışma çağrısında bulunan Demirel, bağışların Nûjîyan Parkı içerisinde yer alan “Giysi Bankası ve Bizim Dükkan” a teslim edilebileceğini söyledi. Dayanışmada bulunmak isteyenler ayrıca aşağıda bulunan numaraları arayarak bağışlarını ulaştırmak için ayrıntılı bilgi edinebilirler.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü Tel:

05332012878-05454206838

Devami..

Çınar Belediyesi Ağaç Dikimine Başladı

Yayınlanma Tarihi: 22 Aralık 2017 Kategori: Haber

Çınar Belediyesi, ilçede yeşillendirme kapsamında ağaç dikimine başladı. Dikilmek üzere alınan yetişmiş ağaçlar cezaevi yolu, okul ve park alanlarına dikilirken, ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi veren Çınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Veysel Elmalı, yeşile ve yeşil alanlara gereken önemi verdiklerini belirterek, “Çınar’ı daha fazla yeşillendirmek ve güzelleştirmek için ağaç ve çiçek dikimine devam ediyoruz. Kış mevsimine uygun olarak olarak toplam 376 yetişkin ağaç ve mevsimlik çiçek dikilecek. Ağaç çeşitleri olarak da 236 adet çınar ağacı, 115 dut, 16 servi, 3 erguvan, 3 ıhlamur, 2 kiraz ve bir adet de süs eriği ağacı bulunuyor” dedi.

İş makinelerinin kazdığı çukurlara ekipler tarafından yerleştirilen ağaçların toprakla bütünleşmesi için can suyu da veriliyor. 

Devami..

Çınar Belediyesi Köylerde Yol Yapım Çalışmalarını Sürdürüyor

Yayınlanma Tarihi: 11 Aralık 2017 Kategori: Haber

Kırsal Mahallelerde yol yapım çalışmalarına 2015 yılında başlayan Çınar Belediyesi, toplam 57 köyde yol yapım çalışmalarını tamamladı.

Kamuoyunda “Büyükşehir Yasası” olarak bilinen 6360 Sayılı Yasa ile köylerin belediyelere bağlanmasının ardından kırsal mahallelere yönelik yol yapım çalışmalarına  başlayan Çınar Belediyesi, bugüne kadar 57 köy yolunun yapımını tamamladı.

Geçtiğimiz yıl toplam 152 kilometre 428 metre köy içi cadde ve sokak yollarının yapımı tamamlayan Çınar Belediyesi, bu yıl da çalışmalarına ara vermeden devam etti. Çalışmalar hakkında bilgi veren Fen işleri Şefi Mehmet Burhan Arzu, yol yapım çalışmalarında birer ekskavatör, JCB yükleyici loder, arasöz, greyder, silindir, sulama aracı, 9 kamyon, 15 personellik bir ekiple çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. 2017 yılında proje kapsamında satın alınan 100 bin tonluk alt temel malzemenin 50 bin tonunun köy yollarının yapımında kullanıldığını belirten Arzu, iklim koşuları elverdikçe çalışmaların devam edeceğini de dile getirdi. Arzu,  Ortaşar köyünün ardından Halkapınar, Kazıktepe, Taşhelvası, Kubacık, Toraman, Höyükdibi köy içi yol yapım çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. Çalışmaların Özyar köyünde devam ettiğini belirten Arzu, mevsim şartları elverirse Çakırtutmaz, Arafat, Bellitaş, Kuruyazı, Uzgider ve Körekli köylerinde de çalışmalara başlayacaklarını belirtti. 

Devami..
Toplam 47 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »